iData Nedir? iData Nasıl Alınır? iData Neleri Kapsar? Neden iData?

Almanya ülkesi de Schengen ülkeleri arasında yer alan bir ülkedir. Almanya’ya herhangi farklı bir istekle gitmeyi düşünen şahıslar ilk etapta vize almak zorundadırlar. Avrupa ülkelerinde vizesiz geçiş yaptıkları ülkelere Türkiye vatandaşları vize olmadan geçiş  yapamamaktadır. Vize almak için öncelikle yapılması gereken işlem randevunun alınmasıdır iData tarafından aldığınız randevu ile evrak ve belgelerinizi getirebilir ve kolayca vize başvurusunda bulunabilirsiniz. iData Almanya’nın resmi olarak yetkilendirdiği bir firmadır. Böylelikle danışabileceğiniz bir kurum olduğundan işlemlerinizi daha doğru yapabilirsiniz. iData randevu sistemi kişilerin işlemlerini daha hızlı yapmaları için önemli olmaktadır. Aldığınız randevu sayesinde sıra beklemeden verilen saatlerde işlemlerinizi yapabilmektesiniz.

Ülkesini ziyaret etmek isteyen kişilere uyguladığı vize ile Almanya geçiş izni vermektedir. Yapacağınız seyahatin nedenine göre başvuruya getirmeniz gereken evraklar değişkenlik göstermektedir. Vize başvuru evraklarını iData firmasının resmi sayfasından ya da Almanya Konsolosluğu ile Büyükelçilik internet sitesinden alabilirsiniz. Böylelikle yaptığınız başvuru doğru evraklar ve eksiksiz olarak doldurulan vize başvuru formu ile kısa süre içerisinde olumlu yanıt alma şansına sahip olabileceksiniz. Bilgisini aldığınız evrakları toplamalı ve Almanya vize başvurusunun formunu eksiksiz olarak doldurmalısınız. Evraklarınızda eksiklik olması ya da başvuru formunda hatalı bilgi paylaşımı olması durumunda başvurunuz iptal edilecektir. Almanya’da bulunacağınız adresi de doru bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

iData Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Almanya vize başvurularında parmak izi uygulamasına da tabi tutulmaktasınız. Bu uygulamaya daha önce yerine getirmemiş olan başvuru sahipleri başvuru merkezinde bizzat bulunmalıdır. Parmak izi uygulamasını yaptırmış olan kişiler vize başvurusu için vekil aracılığıyla da işlemlerini yaptırabilirler. Parmak izi uygulaması idata firmasına başvuruda bulunmak için geldiğinizde yapılmaktadır. Kısa süren işlem için idata bürosunda bulunmalısınız. Almanya vizesi başvuru evraklarınız arasında yer alan fotoğrafınız ise belirlenmiş ölçüler dahilinde olmalıdır. Yüzünüz tam görünür olmalı ve resimde aksesuar olmamalıdır. Dini gerekçeler göz önünde bulundurularak istisnai durumlar sağlanabilirken, başörtülü bayanların ise başörtüsüz olarak fotoğraf çektirmiş olmaları gerekiyor. Fotoğrafınız 6 aydan eksik olmamalıdır. Resim çektirmek için vaktiniz yoksa iData firmasına geldiğiniz zaman başvuru merkezinde de resim çektirme olanağı bulunmaktadır. Böylelikle herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerinizi hızlı bir şekilde sağlayabilmektesiniz.